Mediacje pracownicze

Tam, gdzie są ludzie, tam mogą być różnorodne konflikty. Oczywiście, konflikty nie są niczym złym, pod warunkiem, że osoby skłócone są w stanie je samodzielnie rozwiązać. Jeżeli osoby, które uczestniczą w konflikcie, są w stanie dojść wzajemnie do porozumienia i potrafią go zakończyć, to sprawa jest w zasadzie załatwiona. Jednakże, czasem konflikt zapętla się tak bardzo, że trudno jest w ogóle znaleźć sensowne rozwiązanie. Konieczna jest osoba trzecia, która popatrzy na sytuację z dystansu, z boku i będzie w stanie podpowiedzieć jakieś rozsądne rozwiązanie, które zadowoli obydwie strony.

Rozwiązywanie konfliktów przy obecności trzeciej osoby nosi nazwę mediacji. Jest to bardzo dobra forma porozumienia, ponieważ pozwala na rozwikłanie konfliktu bez konieczności uciekania się do sądu czy innych form. Jest to też dobre rozwiązanie z innego powodu. Pozwala na rozwiązanie konfliktu w taki sposób, że obydwie strony są zadowolone. Celem mediacji jest bowiem dojście do porozumienia i znalezienie rozwiązania korzystnego dla obu stron i je satysfakcjonującego. Co ważne, do tego rozwiązania strony muszą dojść same.

Tym różni się mediacja od arbitrażu. W arbitrażu jest narzucone autorytatywne rozwiązanie. W mediacji, trzeba do niego dojść samodzielnie.

Mediacje pracownicze są bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają na szybkie rozwiązanie konfliktu bez konieczności angażowania w to sądu. Poza tym, przyspieszają proces porozumiewania się pracowników. To oznacza, że wracają oni do swojej normalnej aktywności zawodowej znacznie szybciej i znacznie szybciej stają się wydajnymi pracownikami. A to jest bardzo ważne. Jeżeli zaś jest konflikt w firmie, to wiadomo, że pracownicy nie angażują się w pracę tak bardzo, jak robili by to bez konfliktu.

Takie mediacje są dla wszystkim bardzo dobrym rozwiązaniem. Pozwalają na sprawne rozwikłanie konfliktu. Nikt nie czuje się przegrany na skutek podjętego rozwiązania, a co za tym idzie nie narasta w nim frustracja i niezadowolenie. Nie spada jego wydajność ani zaangażowanie w pracę.

Pomimo tego, iż znajdujemy się w Legnicy, naszą ofertę, mediacji kierujemy nie tylko do mieszkańców Legnicy, ale i do wszystkich mieszkających w województwie Dolnośląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *