O mnie

mariusz-sowinskiAbsolwent Szkoły Trenerów realizowanej przez Akademię Trenerów Biznesu w Katowicach. Trener specjalizujący się w szkoleniach z obszaru skutecznej komunikacji w konflikcie i zarządzania konfliktem, technik rozwiązywania sporów oraz z zakresu asertywności, motywowania pracowników i umiejętności interpersonalnych. Jako mediator z wieloletnim doświadczeniem przygotowuje i prowadzi szkolenia z mediacji, negocjacji oraz radzenia sobie z konfliktem poprzez podejmowanie kreatywnych działań i zastosowanie alternatywnych metod rozwiązywania sporów. Realizowane szkolenia mają na celu podnoszenie umiejętności i kompetencji uczestników w obszarze stosunków międzyludzkich i zarządzania zespołem w sytuacjach trudnych. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń w przedmiocie ubezpieczeń społecznych (m.in. podleganie ubezpieczeniom, zbiegi tytułów do ubezpieczeń, problematyka umów cywilnoprawnych w systemie ubezpieczeń społecznych). Specjalista w tematyce zagadnień prawnych dotyczących postępowania administracyjnego i prawa ubezpieczeń społecznych. Wśród jego zainteresowań znajdują się także kwestie dotyczące zarządzania przez cele, systemów ocen pracowniczych czy poprawy relacji w zespole. Prowadzi warsztaty dla służby zdrowia i administracji publicznej obejmujące swym zakresem kwestie komunikacji interpersonalnej, agresji, przemocy i samoobrony oraz warsztaty integracyjne ukierunkowane na budowanie grupy i tworzenie zespołu.

Dbając o wysokie standardy swojej pracy stale podnosi kwalifikacje poprzez uczestnictwo w szkoleniach, konferencjach i kongresach (m.in. z zakresu mediacji, negocjacji, zarządzania konfliktem czy komunikacji interpersonalnej). Posiadane kompetencje pozwalają mu z sukcesem prowadzić mediacje zarówno biznesowe jak i pracownicze, rodzinne, czy około – rozwodowe.

Prawnik, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 2007 roku mediator stały przy Sądzie Okręgowym w Legnicy. Członek Dolnośląskiego Ośrodka Mediacji we Wrocławiu oraz Stowarzyszenia Mediatorów Gospodarczych w Krakowie. Ukończył Studia Podyplomowe z zakresu Mediacji Gospodarczych oraz Studia Menedżerskie. Zawodowo związany od 15 lat z obszarem ubezpieczeń społecznych.

W pracy trenera ceni przede wszystkim możliwość kontaktu z ludźmi i współtowarzyszenia w zmianach, jakie zachodzą w drugim człowieku, a także możliwość moderowania prawidłowej komunikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *